PayPal Alıcı Koruması

Satın aldığınız bir ürün elinize ulaşmaz veya tanıtımından farklı çıkarsa PayPal Alıcı Koruması ile %100 para iadesi alabilirsiniz. PayPal Alıcı Koruması, web siteleri üzerinden yaptığınız tüm online alışverişlerinizde uygunluk şartlarını karşıladığınızda geçerlidir. Siz kullanıcılarımıza sunduğumuz Alıcı Koruma Programımız sayesinde gönül rahatlığıyla, özgürce alışveriş yapabilirsiniz. Alıcı Koruması hakkında daha fazla bilgi alın.

Daha fazla bilgi için Kullanıcı Sözleşmesine bakın.

Örnekler:

Bir kitap aldınız ancak elinize bir DVD geçti, yeni bir ürün aldınız ancak elinize kullanılmış bir ürün geçti, 3 ürün aldınız ancak elinize 2 ürün ulaştı, ürün teslimat sırasında hasar gördü, ürünün önemli parçaları eksik çıktı (satıcı açıklama yapmadı) veya orijinal bir ürün aldınız ancak sahte bir ürünle karşılaştınız. Tüm bu durumlarda yardım için bize ulaşabilirsiniz.

Süreç nasıl işler?

Alıcı Koruması sürecini başlatmak için ödemenizden sonra 180 gün içinde itirazda bulunmalısınız. Satıcıdan memnun olmadığınız bir cevap alırsanız, itirazda bulunduğunuz ilk tarihten itibaren 20 gün içinde itirazı hak talebine yükseltmelisiniz. İtirazınızı hak talebine yükselttiğinizde, PayPal sorununuzu detaylı olarak incelemeye alır. Böylelikle talebi araştırır ve Kullanıcı Sözleşmemize uygun şekilde koruma kapsamında olup olmayacağınıza karar veririz.

Kapsam dışı ürünler

Gayrımenkuller, motorlu taşıtlar (her türlü), özel sipariş kişiselleştirilmiş ürünler, endüstriyel makineler (üretime yönelik), ön ödemeli kartlar, PayPal politikalarını ihlal eden ürünler ve ayrıca para göndermek kapsam dışıdır. Korumadan yararlanabilmek için ödeme yaptığınız tarihten itibaren 180 gün içinde itirazda bulunmayı unutmayın.

Hızlı Destek

Size yardımcı olmak için buradayız. Şüpheli faaliyet, kimlik hırsızlığı veya kimlik avı karşısında tam destek alın. Şüphelerinizi doğrudan bize bildirin.